RODO a ISO. Zasady zabezpieczania danych osobowych.

Beata Marek Biznes, Ochrona danych osobowych Leave a Comment

Wczoraj odbyła się konferencja zorganizowana przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych pt. „Nowe zasady zabezpieczenia danych osobowych, czyli RODO w praktyce”. Konferencja była też okazją do ogłoszenia publicznych konsultacji dotyczących przygotowanego przez GIODO proponowanego wykazu rodzajów przetwarzania, dla których – zgodnie z art. 35 ust. 4 RODO – wymagane jest przeprowadzenie oceny skutków dla ochrony danych.

Read More

RIBA Forum 2018

Beata Marek Ochrona danych osobowych, Prawo, Zapowiedzi wydarzeń Leave a Comment

28 luty – 1 marca 2018r. w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji RIBA Forum. Będziemy mówić o RODO – Innowacjach – Bezpieczeństwie – Audycie. Tradycyjnie najlepszy tego typu event organizuje ISSA Polska oraz Evention. Mam przyjemność być w Radzie Programowej. Zobacz jaki program dla Ciebie przygotowaliśmy:

Read More

Kryptowaluty. Dla kogo szansa? Dla kogo zagrożenie?

Beata Marek Bitcoin, Prawo Leave a Comment

Wczoraj miałam przyjemność uczestniczyć w debacie „Kryptowaluty. Dla kogo szansa? Dla kogo zagrożenie? Organizatorem wydarzenia był Związek Banków Polskich w ramach Klubu Polska 2025+. Relację na żywo mogłeś/aś oglądać w bankier.tv . Informowałam o tym w social media. Pamiętaj, że jeśli chcesz być na bieżąco polecam polubić jeden z kanałów Cyberlaw.

O czym mówiliśmy?

Read More

Dlaczego regulacja walut wirtualnych (kryptowalut) jest potrzebna?

Beata Bitcoin, Biznes, Prawo, Startup IT 6 Comments

Kryptowaluty/waluty wirtualne przyniosły coś pięknego co nazywa się blockchain, ale też interesujący system płatności. Dla mnie krypto to waluty wirtualne i pozwól, że tak będę pisać. Jeśli dla Ciebie są to dwa różne pojęcia to rozumiem, ale skupmy się na nazwaniu ich na potrzeby wpisu „walutami wirtualnymi”.

Jak się okazuje coraz częściej waluty wirtualne kojarzone są z inwestowaniem, lokowaniem kapitału. To nie jest jednak dobre. Dlaczego?

Read More