ODR co to jest i dlaczego e-przedsiębiorcy muszą to znać

Beata Biznes, E-commerce, Startup IT Leave a Comment

Online Dispute Resolution (ODR) to po prostu internetowe rozwiązywanie sporów w relacji z konsumentami, które może zostać dokonane przy użyciu Platformy ODR. Jednakże jeśli oferujesz usługi lub sprzedajesz towary i masz siedzibę w Unii Europejskiej to musisz odpowiednio informować. Jak sobie z tym radzą przedsiębiorcy? Ciekawy? O tym jest dzisiejszy wpis.

Read More

RODO a ISO. Zasady zabezpieczania danych osobowych.

Beata Marek Biznes, Ochrona danych osobowych Leave a Comment

Wczoraj odbyła się konferencja zorganizowana przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych pt. „Nowe zasady zabezpieczenia danych osobowych, czyli RODO w praktyce”. Konferencja była też okazją do ogłoszenia publicznych konsultacji dotyczących przygotowanego przez GIODO proponowanego wykazu rodzajów przetwarzania, dla których – zgodnie z art. 35 ust. 4 RODO – wymagane jest przeprowadzenie oceny skutków dla ochrony danych.

Read More

RIBA Forum 2018

Beata Marek Ochrona danych osobowych, Prawo, Zapowiedzi wydarzeń Leave a Comment

28 luty – 1 marca 2018r. w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji RIBA Forum. Będziemy mówić o RODO – Innowacjach – Bezpieczeństwie – Audycie. Tradycyjnie najlepszy tego typu event organizuje ISSA Polska oraz Evention. Mam przyjemność być w Radzie Programowej. Zobacz jaki program dla Ciebie przygotowaliśmy:

Read More

Kryptowaluty. Dla kogo szansa? Dla kogo zagrożenie?

Beata Marek Bitcoin, Prawo Leave a Comment

Wczoraj miałam przyjemność uczestniczyć w debacie „Kryptowaluty. Dla kogo szansa? Dla kogo zagrożenie? Organizatorem wydarzenia był Związek Banków Polskich w ramach Klubu Polska 2025+. Relację na żywo mogłeś/aś oglądać w bankier.tv . Informowałam o tym w social media. Pamiętaj, że jeśli chcesz być na bieżąco polecam polubić jeden z kanałów Cyberlaw.

O czym mówiliśmy?

Read More