Bezpieczeństwo aplikacji internetowych: 5 wskazówek

Beata Marek Bezpieczeństwo teleinformatyczne, Cloud Computing, E-commerce, Sprawozdania, raporty, prezentacje, infografiki, Startup IT Leave a Comment

Dzisiaj niespodzianka dla czytelników cyberlaw. Na blogu pojawiła się nowa kategoria – mianowicie “Infografiki”. Będę tu zamieszczać najciekawsze i najbardziej przydatne dla Ciebie infografiki znalezione w sieci jak i mojego autorstwa. Co najlepsze, co tydzień nowa porcja więc serdecznie zapraszam do zaglądania.

Na pierwszy ogień 5 wskazówek dla programistów czyli bezpieczeństwo aplikacji internetowych w oparciu o 5 cyberzagrożeń. Warto o nich pamiętać.

programowanie-bezpieczenstwo-informacji

Źródło: Veracode

Aplikacje mobilne mają dostęp do wielu wrażliwych danych. Niekiedy użytkownik sam je umieszcza w aplikacji, a niekiedy aplikacja uzyskuje do nich dostęp. Zadbaj o bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Sprawdź czy tester wykradnie informacje zanim udostępnisz aplikację.

Łączenie się smartphonem lub/i tabelem z siecią publiczną (w tym niezabezpieczoną siecią WiFi) jest powszechne wśród użytkowników. Nic w tym dziwnego. Mobilne urządzenia mają tę cudowną właściwość, że mamy je ze sobą wszędzie. Nie zawsze tam gdzie mamy swój Internet. Stąd użytkownicy łączą się z sieciami w hotelach, centrach handlowych, na lotniskach. Nie jest to bezpieczne. Zabezpieczenie poprzez użycie protokołu SSL/TLS wzmacnia bezpieczeństwo aplikacji internetowych. Jednakże na nic się zda jeśli aplikacja będzie dziurawa czyli podatna na ataki. Zachęcam do testowania i szukania podatności.

Autor grafiki promującej wpis: Dermot Reddan